Тел: (048)707-02-50 | Email: vp-buvr@ukr.net

ВП "Причорноморський центр водних ресурсів та грунтів"
Басейнове управління водних ресурсів річок Причорномор'я та нижнього Дунаю
Державне агентство водних ресурсів України

22 травня – день Південного Бугу!


Щорічно 22 травня відзначається День Південного Бугу. Річка Південний Буг належить до числа великих річок басейну Чорного моря і є найбільшою, басейн якої повністю розташований у межах України. Її басейн площею 63700 км, межує з басейнами Дністра (на заході) та Дніпра (на півночі та сході). Довжина річки — 806 км.

Басейн Південного Бугу розміщений на території семи областей України, найбільші частини площі припадають на Вінницьку (25,7%), Кіровоградську (24,2%), Миколаївську (23,2%) і Черкаську (13,2%). Невеликі частини річкового басейну розташовані у межах Хмельницької, Київської та Одеської областей.

Перша згадка про Південний Буг зустрічається в працях давньогрецького історика Геродота, який описав річку у V ст. до н.е. Протягом віків назва річки змінювалась: давні греки називали її Гіпаніс або Іпаніс, турки – Ак-Су, що в перекладі означало «біла вода», слов’яни нарекли річку – Богом.

Річка Південний Буг бере свій початок на Волино-Подільській височині поблизу с. Холодець Хмельницької області та впадає у Дніпро-Бузький лиман Чорного моря.

Запрошуємо Вас на відео-екскурсію Південним Бугом